Aktualności

Wanda Stypułkowska Managerem Roku!

W środę, 4 listopada, rozstrzygnięta została IV edycja konkursu Północnej Izby Gospodarczej w Koszalinie Pracodawca Roku. Wanda Stypułkowska, prezes MPS International, zwyciężyła w kategorii Manager Roku 2020, a kierowana przez nią firma wygrała w kategorii „Społeczna odpowiedzialność biznesu – firma aktywna lokalnie oraz wykazująca dbałość o środowisko, w którym działa”.

W tym roku ogłoszenie wyników konkursu miało mniej uroczystą formę – laureatów zaprezentowano podczas konferencji prasowej.

– Serdecznie gratuluję pani Wandzie Stypułkowskiej. Tej osoby przedstawiać nie trzeba – powiedział Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. – Pani prezes wspierała m.in. koszalińskie szkolnictwo i koszalińskie dzieciaki, przekazując środki dezynfekcyjne. Jest też z nami w stałym kontakcie w sprawie ewentualnych potrzeb. Ponadto MPS International to jedyny zakład pracy w Koszalinie, który prowadzi własną galerię sztuki. Działań niezwiązanych z samą produkcją jest naprawdę dużo.

Wanda Stypułkowska z branżą kosmetyczną i jednocześnie z MPS International związana jest od 1993 roku. W 2006 objęła funkcję prezesa Zarządu MPS International. W 2014 roku, przy udziale Funduszu Private Equity AVALLON, zrealizowała transakcję MBO wykupu od dotychczasowych właścicieli 100% udziałów w firmie.

Przedsiębiorstwo stale się rozwija, każdego roku zwiększając zatrudnienie (dziś to ok. 350 osób) i zdobywając coraz to nowe rynki. Jakość obsługi i zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w procesie produkcji doceniają właściciele marek kosmetycznych z Polski i Europy, m.in. ze Szwecji, Wielkiej Brytanii, krajów Beneluksu i Niemiec.

Wanda Stypułkowska była przewodniczącą Rady Nadzorczej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, a od 2017 roku pełni funkcję prezesa tej organizacji. W 2019 roku została powołana w skład Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, gdzie jest jednym z dwojga reprezentantów polskiej branży kosmetycznej.

– Tytuł Managera Roku przyznaliśmy po raz drugi – wyjaśnia Roman Biłas, prezes koszalińskiego oddziału Północnej Izby Gospodarczej. – Nagrodę przyznała Rada Północnej Izby Gospodarczej – jednogłośnie! Nie muszę wspominać, że pani Wanda Stypułkowska wspiera wiele inicjatyw w naszym mieście, wspiera także artystów. Chcę też zauważyć, że pewnie w każdej łazience, w każdym domu są produkty z MPS – czy to kosmetyki, czy opakowania.

Ponadto kapituła, w skład której weszli m.in. samorządowcy, dyrektorzy instytucji, przedstawiciele mediów i przedsiębiorcy, przyznała nagrody w pięciu kategoriach: Pracodawca Roku 2020 dla mikro, małych, średnich i dużych firm oraz „Społeczna odpowiedzialność biznesu – firma aktywna lokalnie oraz wykazująca dbałość o środowisko, w którym działa”. W tej ostatniej zwycięzcą drugi rok z rzędu został MPS International.

– Dziękuję Radzie Północnej Izby Gospodarczej za docenienie w kategorii Manager Roku. To dla mnie szczególnie ważne wyróżnienie, bo to członkowie Rady sami decydują o wyborze, bez przyjmowania wcześniej jakichkolwiek zgłoszeń – mówi Wanda Stypułkowska, prezes MPS International. – Bardzo mi miło, że drugi rok z rzędu MPS jest też liderem w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Paradoksalnie pandemia pomogła nam się wykazać, ale i bez niej robimy wiele dla lokalnej społeczności czy środowiska naturalnego. Warto choćby wspomnieć o naszych ekologicznych inwestycjach czy własnej pasiece. Gratuluję firmom wyróżnionym w naszej kategorii: MiMed oraz Meden-Inmed oraz zwycięzcom i wyróżnionym w pozostałych kategoriach.

Z powodu obostrzeń sanitarnych zaplanowana gala wręczenia nagród została odwołana. Władze Północnej Izby Gospodarczej zapowiadają, że postarają się w uroczysty sposób wręczyć statuetki laureatom wiosną przyszłego roku. Udział w konkursie Pracodawca Roku jest bezpłatny.