Aktualności

MPS pozostaje Sponsorem VIP Gwardii Koszalin

W siedzibie MPS International w środę, 26 sierpnia, podpisana została kolejna umowa z Klubem Sportowym Piłki Ręcznej Gwardia Koszalin. MPS drugi sezon z rzędu będzie Sponsorem VIP pierwszoligowej drużyny oraz Patronem szkolenia młodzieży.

MPS International Sp. z o.o. jest Sponsorem VIP Gwardii Koszalin od początku sezonu 2019/2020.

– Wybraliśmy piłkę ręczną, ponieważ jest to sport rodzinny, kojarzący się z pozytywnymi emocjami i liczymy na to, że spora grupa naszych pracowników będzie kibicować koszalińskiej drużynie – mówiła podczas podpisywania umowy w 2019 roku Wanda Stypułkowska, prezes MPS International. – Poza tym dostrzegamy w drużynie duży potencjał. Zarząd Gwardii Koszalin przedstawił nam ambitny, ale realny plan rozwoju.

Celem zespołu było znalezienie się w tabeli wyżej niż na koniec sezonu 2018/2019, kiedy to drużyna uplasowała się mniej więcej w połowie. Niestety, rozgrywki na początku marca br. zostały przerwane z powodu pandemii, a Gwardia zakończyła sezon na 8. miejscu (na 11 drużyn), przy czym do kompletu zabrakło sześciu rozegranych spotkań. Mimo to zespół nadal może liczyć na wsparcie MPS International.

– Wierzę w to, że założony plan, by znaleźć się na 5. lub 6. miejscu tabeli, był możliwy do osiągnięcia, gdyby udało się rozegrać wszystkie zaplanowane mecze – mówi Tomasz Tołwiński, wiceprezes MPS International. – W związku z tym zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę z zespołem.

– Rozumiemy też, że obecny czas jest wyjątkowo trudny dla wszystkich – również dla dotychczasowych sponsorów Gwardii Koszalin i nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wspieranie innych podmiotów – dodaje Wanda Stypułkowska. – Szczęśliwie, nasz biznes ma się dobrze. Wbrew pozorom nie tyle dzięki pandemii i zwiększonemu zapotrzebowaniu na preparaty do dezynfekcji, co dzięki założonemu planowi rozwoju i zdobywaniu nowych odbiorców naszych usług. W związku z tym zdecydowaliśmy o zwiększeniu kwoty, na jaką opiewa nowa umowa sponsorska.

MPS International liczy na to, że dzięki zwiększonemu finansowaniu uda się pozyskać zawodników, którzy przyczynią się do sukcesu KSPR Gwardia Koszalin w nowym sezonie.

Korzyści dla obu stron

Umowę sponsorską na sezon 2020/2021 podpisali: prezes MPS International Wanda Stypułkowska i Tomasz Nowe, prezes klubu. MPS nadal będzie posługiwać się tytułami: Sponsor VIP KSPR Gwardia Koszalin oraz Patron szkolenia młodzieży KSPR Gwardia Koszalin.

– Cieszę się, że kolejny rok będziemy współpracować z firmą MPS – mówi Tomasz Nowe. – To ważne, że koszalińskie firmy wykazują się taką społeczną odpowiedzialnością i wspierają rozwój lokalnego sportu. A nasz klub to nie tylko pierwszoligowy zespół. Kształcimy także młodych zawodników, którzy niejednokrotnie dołączają do naszej głównej kadry.

MPS zobowiązał się również do wpierania akcji sportowo-edukacyjnych, realizowanych przez klub w koszalińskich placówkach oświatowych – o ile ich zorganizowanie w obecnych warunkach sanitarnych będzie możliwe. Dzieci i ich rodzice otrzymają wówczas bogate zestawy kosmetyków – idealne do zastosowania po piłkarskich treningach.

Marcin Napierała, PR & Promotion Manager w MPS International, pozostanie reprezentantem sponsora w zarządzie KSPR Gwardia Koszalin.

MPS jako Sponsor VIP liczy na umocnienie w świadomości mieszkańców Pomorza Środkowego marki MPS jako rzetelnego, uczciwego i społecznie odpowiedzialnego pracodawcy.

– Chcemy pokazać się nie tylko jako firma, która istnieje w Koszalinie już blisko 30 lat, ale także jako przedsiębiorstwo zaangażowane w życie lokalnej społeczności, wspierające pasje i hobby swoich pracowników – mówi Tomasz Tołwiński. – A wśród 350 osób zatrudnionych w MPS jest wielu kibiców, którzy w minionym sezonie licznie odwiedzali halę Gwardii i kibicowali naszej drużynie. Jestem przekonany, że i w nowym sezonie, mimo reżimu sanitarnego, kibice z MPS International będą widoczni w hali Gwardii.

– Jesteśmy zadowoleni z efektów, jakie przyniosło umieszczenie naszych banerów nad wejściem do hali oraz na ścianie nad jedną z bramek. Nasze logo widnieje również w centralnym miejscu koszulek zawodników – dodaje Wanda Stypułkowska. – Ponieważ MPS stale się rozwija, wciąż prowadzimy rekrutację na różne stanowiska. Zauważyliśmy odzew na tę formę promocji naszej marki pracodawcy, dlatego zamierzamy ją kontynuować, a nawet poszerzać poszerzać.

Umowa między MPS International i KSPR Gwardia Koszalin została podpisana na rok i obowiązuje do 31 lipca 2021 r.