MPS International

Świadomie i zgodnie z przyjętą strategią rozwoju dba o środowisko naturalne.

Działamy zgodnie ze standardem ISO 14001-2004. Dbamy, by intensywny rozwój naszej firmy nie wpływał w negatywny sposób na otoczenie. W tym celu  w produkcji opakowań stosujemy technologię wielowarstwową, pozwalającą skutecznie zmniejszać powstawanie odpadów. Posiadamy własną stację podoczyszczania ścieków, za którą zostaliśmy w 2014 r. uhonorowani nagrodą w konkursie „Zachodniopomorski Lider Ekologii 2014”. W 2016 roku wdrożyliśmy standard RSPO, czym aktywnie wspieramy walkę z nielegalnymi plantacjami palmy olejowej.

W projektowaniu wyrobów dla naszych klientów uwzględniamy wymagania FSC przyczyniając się do ograniczania nielegalnych wycinek lasów. Poszukując nowych technologii przyjaznych środowisku naturalnemu oferujemy klientom możliwość produkcji wyrobów kosmetycznych w standardzie ECOCERT oraz opakowań na bazie tzw. „HDPE GREEN”, granulatu, do produkcji  którego  zamiast pochodnych ropy naftowej, stosuje się alkohole na bazie trzciny cukrowej.

Działania z zakresu ochrony środowiska są bardzo ważnym elementem przyjętych przez nas Polityk. Zawsze będziemy zwracać szczególną uwagę na dbałość o naturalne środowisko.