Wiemy, jak ważna jest pomoc placówkom ochrony zdrowia w dobie walki z koronawirusem. Dlatego do Szpitala Wojewódzkiego oraz Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie przekazaliśmy dziś masła do ciała oraz żele pod prysznic. Łącznie ok. 3 tysięcy litrów kosmetyków.

W województwie zachodniopomorskim liczba aktywnych zakażeń koronawirusem spada i aktualnie oscyluje około 220. Niespełna 20 osób zmarło. Przykład Śląska pokazuje jednak, że nie można być pewnym, że najgorsze za nami. Dlatego po raz kolejny MPS International zdecydował się przekazać pracownikom dwóch koszalińskich szpitali żele pod prysznic i masła do ciała.
Masła do ciała to silnie nawilżające produkty, które zabezpieczają skórę przed wysuszającym działaniem alkoholu, zawartego w środkach dezynfekujących. Natomiast żeli pod prysznic można używać zamiast mydła do mycia rąk. One również pielęgnują skórę i pozostawiają przyjemny zapach.
MPS International na początku kwietnia przekazał podobną ilość kosmetyków obu placówkom. Stale też zaopatrywane jest Hospicjum im. św. M. M. Kolbego. Ostatnio płyn do dezynfekcji otrzymali wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża oraz z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, opiekujący się seniorami i osobami przebywającymi na kwarantannie.
Do akcji pomocy włączyła się firma transportowa DB Schenker, współpracująca z MPS International w zakresie transportu i logistyki. Nieodpłatnie przewiozła palety z kosmetykami z magazynu MPS do koszalińskich szpitali.