W piątek, 5 czerwca, na profilu MPS na Facebooku odbył się kolejny wirtualny wernisaż w Galerii MPS. Tym razem można zobaczyć zapierające dech w piersiach zdjęcia podróżnika Roberta Nawrockiego. Fotografie przedstawiają stworzone przez naturę niezwykłe widoki, krajobrazy rodem z innych planet – uchwycone obiektywem aparatu w różnych zakątkach świata.

Otwarcie wystawy i pokaz zdjęć odbyły się na żywo on-line. Po prezentacji zdjęć – podobnie jak na tradycyjnych wernisażach – można było zadać pytania podróżnikowi. Opowiadał on także o swoich podróżach i o tym, jak związał ze swoją pasją życie zawodowe. Zdjęcia Roberta Nawrockiego cieszą również oczy pracowników firmy, bo ozdabiają ściany Galerii MPS, gdzie pozostaną przez najbliższe trzy miesiące.

Robert Nawrocki to podróżnik z zamiłowania i z zawodu. Zawodowo podróżuje od przeszło 30 lat. Był na wszystkich kontynentach, ale nie potrafi policzyć do ilu krajów dotarł. Choć na własne oczy widział nietypowe obrzędy, szokujące praktyki religijne, monumentalną architekturę oraz bezcenne zabytki, to właśnie natura i jej twory są dla niego najbardziej interesujące. Robert Nawrocki podróżuje zarówno sam, jak i prowadząc zorganizowane grupy. Nigdy nie rozstaje się z aparatem, bo – jak mówi – w każdym momencie można uchwycić ciekawą sytuację lub zachwycające zjawisko.