Koszaliński Orzeł 2017 w dziedzinie „Gospodarka” jest nasz!

Koszalińskie Orły to specjalne, coroczne nagrody prezydenta miasta, przyznawane za wybitne osiągnięcia w pięciu dziedzinach: gospodarce, działalności społecznej, innowacyjności, sporcie i edukacji. Prezydent podczas spotkania noworocznego wręcza statuetki dla osób oraz instytucji, które wyróżniły się w mijającym roku. Tradycja nagród sięga już jedenastu lat. Orły za osiągnięcia w roku 2017 zostały rozdane podczas uroczystej gali w Filharmonii Koszalińskiej w dniu 8.01.2018 r.

Tegoroczną nagrodę w dziedzinie „Gospodarka” odebrała Wanda Stypułkowska, prezes firmy MPS.

W dziedzinie „Edukacja” Orzeł przypadł koszalińskiemu Obserwatorium Astronomicznemu – jednemu ze zwycięskich projektów miejskiego Budżetu Obywatelskiego. Orła w dziedzinie „Sport” odebrali piłkarze Gwardii Koszalin, za 70 lat futbolowej tradycji oraz za powrót do rywalizacji na centralnym szczeblu rozgrywek. W dziedzinie „Innowacja” Orła przyznano stowarzyszeniu SPARK, organizującemu i wspierającemu liczne inicjatywy oraz angażującemu środowisko lokalne do działania. Za „Działalność społeczną” wyróżniono natomiast koszalińskie Centrum Wolontariatu.

Jesteśmy dumni, że nasze wyroby i usługi zostały zauważone i docenione. Czujemy się zaszczyceni, że nasz biznes – jako jedna z cegiełek – przyczynia się do dalszego rozwoju Koszalina.