Ósma wystawa w Galerii MPS była zarazem wystawą grupową oraz interdyscyplinarną – czyli zupełnie odmienną od pozostałych. Mogliśmy obejrzeć przekrój prac z różnych dyscyplin sztuki oraz różnych autorów. Wystawa pt. „ERA ART prezentuje…” to wystawa, która skupiła prace 10-ciu artystów będących członkami Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART w Gdyni oraz jego Oddziału w Koszalinie. Artyści pochodzący z różnych zakątków Polski zaprezentowali swoją kreację twórczą i warsztat. Ekspozycja składała się z malarstwa olejnego na płótnie, kolaży, malarstwa fakturalnego, grafik cyfrowych, a także batików, pasteli, akwareli oraz plakatów. Dziesięciu „wspaniałych” pokazało sztukę z następujących miast: Białystok – Krzysztof Koniczek; Gdynia – Daria Sołtan-Krzyżyńska, Martyna Jagieluk, Wanda Frątkowska; Koszalin – Krzysztof Rapsa, Katarzyna Gerlaczyńska, Piotr Zemła; Sopot – Krystyna Gronowska – Wantuch oraz Anna Greszczyńska-Nowińska; Warszawa – Jacek Maślankiewicz.

Podczas wernisażu mogliśmy wysłuchać pięknie zaśpiewanego utworu w wykonaniu Piotra Zemły oraz dowiedzieć się więcej na temat samych artystów oraz działań i inicjatyw stowarzyszenia ERA ART. Dyrektor Oddziału Koszalin-pani Ewa Zemła przybliżyła nam działalność stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART działa od 1996 roku, od 2005 roku jako stowarzyszenie pożytku publicznego. Zajmuje się animacją kultury w Polsce i za granicą. Organizuje wystawy, aukcje charytatywne, spotkania ze znanymi ludźmi i koncerty w siedzibie stowarzyszenia w Gdyni – Galerii „PROFILE” i lokalu artystycznym „TYGIEL”. Od 2001 roku jest pomysłodawcą i organizatorem Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej. Od 2008 roku ERA ART jest organizatorem Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej w Muzeum Miasta Gdyni. Ponadto na Darze Pomorza – fregacie zacumowanej w Gdyni odbywa się organizowana cyklicznie przez ERA ART Ogólnopolska Wystawa Marynistyczna „Barwy Morza”.