W całej Polsce trwają przygotowania do wiosennej akcji „Pola nadziei”. To coroczna kampania, której celem jest pozyskanie środków na rzecz opieki hospitacyjnej i paliatywnej osób ciężko chorych i ich rodzin, szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób cierpiących.

Przygotowanie do kampanii rozpoczyna się już wczesną jesienią, kiedy wolontariusze sadzą cebulki żonkili i tworzą z nich tzw. pola nadziei. W tym roku MPS International w ramach działań społecznej odpowiedzialności biznesu włącza się w tę szczytną akcję, tworząc własne „Pole nadziei” dla Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie.
W sadzeniu żonkili wzięli udział pracownicy MPS International, a także kilkoro wolontariuszy hospicjum. To uczniowie z koszalińskich szkół, którzy po lekcjach angażują się w pomoc pacjentom cierpiącym na nieuleczalne choroby.
Żonkile to kwiaty, które są symbolem nadziei – przypominają o ludziach cierpiących, nieuleczalnie chorych, którzy potrzebują naszej pomocy i opieki w ostatnim, trudnym dla nich okresie życia. Wiosną, kiedy żonkile zakwitną, wolontariusze wyjdą na ulice Koszalina i będą rozdawać te kwiaty, kwestując na rzecz nieuleczalnie chorych, przebywających w Hospicjum im. św. M. M. Kolbego.