Wspieramy spektakl „Czekając na sygnał”.

9 września w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie odbyła się prapremiera muzycznego spektaklu pt. „Czekamy na sygnał” Tomasza Ogonowskiego w reżyserii Żanetty Gruszczyńskiej – Ogonowskiej i Wojciecha Rogowskiego. Spektakl jest współprodukcją BTD ze Stowarzyszeniem Aktorzy po godzinach, a MPS miał przyjemność zostać Sponsorem tego wydarzenia.

„Czekamy na sygnał” Tomasza Ogonowskiego, z nowymi aranżacjami klasycznych utworów polskiej muzyki punkowej i alternatywnej w opracowaniu Tymona Tymańskiego, to opowieść o trudnym doświadczeniu pokoleniowym dzisiejszych pięćdziesięciolatków. Ludzi, którzy pamiętają kryzysy, zaciskanie pasa, dobrobyt na kredyt, żywność na kartki, strajki, pacyfikacje, powstanie Solidarności, stan wojenny, transformację, a teraz żyją w Polsce NATO Unii Europejskiej.

W obsadzie znaleźli się: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Katarzyna Ulicka – Pyda, Dominika Mrozowska, Marcin Borchardt, Artur Czerwiński, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski.

Aktorzy spisali się na medal: poziom zaangażowania w odgrywane role oraz poziom wykonania utworów – był bardzo wysoki. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak ciekawy projekt. Czekamy na następne.