W siedzibie MPS International w poniedziałek, 5 sierpnia, podpisana została umowa z Klubem Sportowym Piłki Ręcznej Gwardia Koszalin. MPS w nowym sezonie będzie VIP Sponsorem pierwszoligowej drużyny szczypiornistów oraz Patronem szkolenia młodzieży.

 

MPS International w swojej niemal 30-letniej historii po raz pierwszy zdecydował się na podpisanie długofalowej umowy z lokalnym klubem sportowym.

– Wybraliśmy piłkę ręczną, ponieważ jest to sport rodzinny, kojarzący się z pozytywnymi emocjami i liczymy na to, że spora grupa naszych pracowników będzie kibicować koszalińskiej drużynie – mówi Wanda Stypułkowska, prezes MPS International. – Poza tym dostrzegamy w drużynie duży potencjał. Zarząd Gwardii Koszalin przedstawił nam ambitny, ale realny plan rozwoju.

– Na koniec minionego sezonu uplasowaliśmy się w połowie tabeli, w tym roku na pewno mamy chęć znalezienia się w niej jeszcze wyżej – zapowiada Tomasz Nowe, prezes KSPR Gwardia Koszalin. – Nie ukrywamy, że naszą ambicją jest trafić do Superligi.

– Naturalne więc jest, że MPS zdecydował się na sponsorowanie lokalnej pierwszoligowej drużyny sportowej, która – podobnie jak my – ma ambicje związane z rozwojem i kolejnymi sukcesami – tłumaczy Tomasz Tołwiński, wiceprezes MPS International.

 

Wzajemne korzyści

Na mocy umowy sponsorskiej podpisanej przez MPS International i KSPR Gwardia Koszalin, MPS będzie posługiwać się tytułami: „VIP Sponsor KSPR Gwardia Koszalin” oraz „Patron szkolenia młodzieży KSPR Gwardia Koszalin”.

MPS będzie wspierać pierwszoligową drużynę szczypiornistów nie tylko finansowo, ale także zaoferował możliwość zatrudnienia zawodników, którzy przyjadą do Koszalina z różnych polskich miast, by wesprzeć swoim talentem i umiejętnościami tutejszą drużynę. Niestety, piłka ręczna – nawet na tak wysokim poziomie – nie jest na tyle popularną i dofinansowaną dziedziną sportu, by zawodnicy mogli traktować grę jako swój zawód. Dzięki podjętej w MPS pracy nie będą musieli martwić się o byt swój oraz swoich rodzin.

VIP Sponsor zobowiązał się również do wpierania akcji sportowo-edukacyjnych realizowanych przez klub w koszalińskich placówkach oświatowych. Dzieci i ich rodzice otrzymają bogate zestawy kosmetyków – idealne do zastosowania po piłkarskich treningach.

Przedstawiciel VIP Sponsora obejmie także jedno stanowisko w zarządzie KSPR Gwardia Koszalin. Członkiem tego organu zarządzającego klubem z ramienia MPS International został Marcin Napierała, specjalista ds. promocji i wizerunku.

MPS jako VIP Sponsor również liczy na korzyści – główną z nich będzie umocnienie w świadomości mieszkańców Pomorza Środkowego marki MPS jako rzetelnego, uczciwego i społecznie odpowiedzialnego pracodawcy.

– Chcemy pokazać się nie tylko jako firma, która istnieje w Koszalinie już blisko 30 lat, ale także jako przedsiębiorstwo zaangażowane w życie lokalnej społeczności, wspierające pasje i hobby swoich pracowników – mówi Tomasz Tołwiński. – A wśród 350 osób zatrudnionych w MPS jest wielu kibiców, dlatego w hali Gwardii będziemy mieć własny sektor, w którym zamierzamy być bardzo widoczni. Także nasza marka będzie widoczna podczas meczów – logo VIP Sponsora znajdzie się w centralnym miejscu koszulek meczowych noszonych przez zawodników, a także na sporych rozmiarów banerze wewnątrz hali oraz na billboardzie nad wejściem do obiektu.

Umowa między MPS International i KSPR Gwardia Koszalin została podpisana na rok i obowiązuje do 31 lipca 2020 r.