Ludzie dobrej woli są wśród nas!

Grudzień to wyjątkowy czas. Czas zadumy, ale i czas spędzany w gronie najbliższych, kiedy obdarowujemy się prezentami. To w grudniu odbywa się najwięcej kwest i zbiórek charytatywnych – w tym również Szlachetna Paczka. W MPS co roku przed świętami zbieramy na cele dobroczynne – w zależności od pojawiających się potrzeb. Tym razem nasz wieloletni pracownik pan Robert zatrudniony w MPS International od 1992 r. jako elektronik, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. W ostatnich latach stan jego zdrowia znacznie się pogorszył, a amputacja dolnej kończyny oraz nieustanna walka o zdrowie przekreśliła możliwość dalszej realizacji zawodowej. W czerwcu br. utracił zasiłek chorobowy, który stanowił jego główne źródło utrzymania. Zwrócił się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zasiłek rehabilitacyjny, ale jego wniosek został odrzucony. Na ten moment pan Robert oczekuje na przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy. Z uwagi na długi czas trwania postępowania, zrealizowaliśmy dla niego zbiórkę rzeczową oraz finansową, by pomóc mu przetrwać ten trudny okres.

Drugą osobą, która potrzebowała pilnego wsparcia, okazał się nasz były wieloletni pracownik – pan Stanisław, który pracował jako pakowacz na wydziale kosmetyków w latach 2008-2015. Pan Stanisław stracił cały dobytek w wyniku pożaru swojego mieszkania w domu wielorodzinnym znajdującym się w Laskach Koszalińskich, w gminie Biesiekierz. Pożar zniszczył cały budynek – w chwili obecnej nie nadaje się on do zamieszkania. Dom nie był również ubezpieczony. Tragedia dotknęła dziewięć osób zamieszkujących budynek – w tym również pana Stanisława z rodziną. Tuż przed świętami pan Stanisław został bez dachu nad głową i musiał zamieszkać u krewnych. Obecnie czeka na pomoc Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Biorąc pod uwagę wielkość tragedii, jaka spadła na pana Stanisława, Koledzy i Koleżanki z wydziału kosmetyków zorganizowali wewnętrzną zbiórkę pieniędzy, a Zarząd MPS przekazał dla niego oraz dla jego rodziny środki kosmetyczne.

Obecnie uruchomione jest kilka niezależnych zbiórek na rzecz pogorzelców. W akcję włączył się Caritas i uruchomił konto, na które można wpłacać datki: 60 1020 2791 0000 7002 0234 4976 z dopiskiem „Pogorzelcy”. Osoby, które chciałyby przekazać ubrania czy sprzęt AGD proszone są o kontakt z GOPS w Biesiekierzu. Powstały też prywatne zbiórki na portalach takich jak zrzuta.pl.

Mamy nadzieję, że nasza skromna pomoc ułatwi choć trochę obu panom wyjście z ekstremalnie trudnej sytuacji życiowej. Życzymy im z całego serca dużo siły i hartu ducha! Oby ich los szybko się odmienił na lepsze.