Od lat MPS International stale wspiera dwie fundacje – światową „Piękniejsze życie”, pomagającą kobietom chorującym na nowotwory, oraz koszalińską „Zdążyć z miłością”, opiekującą się samotnymi matkami i ich dziećmi. To właśnie podopieczni tej drugiej organizacji są beneficjentami przedświątecznej zbiórki charytatywnej wśród pracowników MPS.

 

Artykuły szkolne, akcesoria wyposażenia domu, pieluchy i żywność o długim terminie ważności – te dary były zbierane w MPS International przez ponad dwa tygodnie.

– Prowadzimy dwa mieszkania chronione dla samotnych mam i ich dzieci, ale pod naszą opieką są też panie, które mieszkają samodzielnie – tłumaczy Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Artykuły papiernicze są nam ciągle potrzebne, bo dzieci zużywają je bardzo szybko. Żywność taka, jak makarony, kasze, mąka, cukier, konserwy – też jest nam bardzo potrzebna. Możemy ją długo przechowywać, więc się nie zmarnuje.

Każdy z pracowników MPS mógł przynieść kupione przez siebie rzeczy i pozostawić je w specjalnie przygotowanym kartonie. Ale to nie wszystkie prezenty, jakie trafiły do podopiecznych fundacji.

– Zawsze wspieramy inicjatywy podejmowane przez naszych pracowników, zwłaszcza tak szczytne – mówi Wanda Stypułkowska, prezes MPS International. – Cieszymy się, że udało się zebrać prezenty dla dzieci i ich mam. Zarząd MPS zdecydował o przekazaniu dodatkowo kosmetyków – żeli pod prysznic, płynów do kąpieli, balsamów do ciała, szamponów i mydeł, a także środków czystości, które są produkowane w naszym zakładzie. Mam nadzieję, że ułatwią one codzienne funkcjonowanie w mieszkaniach chronionych.

Zebrane wśród pracowników oraz przekazane przez zarząd prezenty zostały zapakowane w kolorowe opakowania.

– W końcu to Boże Narodzenie! Dobrze wiemy, ile radości sprawia samo rozpakowywanie prezentów! – mówi Wioleta Iwanek, kierownik Działu HR. – Cały dział personalny zaangażował się w pakowanie darów. To też świetna okazja do integracji w zespole.

W czwartek, 19 grudnia, prezenty trafiły do mieszkania chronionego Fundacji „Zdążyć z Miłością” przy ul. Dworcowej w Koszalinie. Delegacja pracowników MPS od razu umieściła je pod choinką, gdzie będą czekać do Wigilii na rozpakowanie.

– Dziękujemy za to, że zawsze możemy liczyć na wsparcie waszej firmy – mówi Justyna Śmidecka. – Z całego serca dziękujemy MPS International za zorganizowanie zbiórki i przekazanie tych wszystkich darów. Podziękowania kierujemy do zarządu, pracowników, współpracowników i wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej pomocy przygotowanej po raz kolejny dla naszej fundacji.

MPS International co roku pomaga też w organizacji koncertu charytatywnego na rzecz Fundacji „Zdążyć z Miłością”. W tym roku na estradzie Filharmonii Koszalińskiej wystąpiła Kasia Kowalska.