Tak licznego grona twórców w Galerii MPS jeszcze nie było! Dwadzieścia osiem prac dwanaściorga autorów można oglądać na wystawie fotografii marynistycznej. Zdjęcia prezentują członkowie Koszalińskiego Towarzystwa Fotograficznego „Bałtyk”.

 

Koszalińskie Towarzystwo Fotograficzne „Bałtyk” powstało pod koniec 2017 roku. Wtedy po raz pierwszy spotkała się grupa zapalonych fotografów, głównie amatorów. Dziś jest ich kilkanaścioro. Zbierają się w drugi wtorek miesiąca w Pracowni Pozarządowej w Koszalinie.

– Autorzy zgłosili ponad osiemdziesiąt prac. Po weryfikacji zostało ich dwadzieścia osiem i to te zdjęcia mogą państwo oglądać na wystawie – powiedziała Sabina Marcinkowska, szefowa nieformalnej grupy fotograficznej „Bałtyk”, podczas wernisażu, który w Galerii MPS odbył się w piątek, 11 października.

– Cieszymy się, że tym razem możemy w naszej galerii gościć prace związane z morzem, czyli tak naprawdę z naszym regionem – mówiła podczas wernisażu Wanda Stypułkowska, prezes MPS International. – To już czternasta wystawa w Galerii MPS. Już planujemy następne.